horia georgescu_DNAHoria Georgescu, șeful Agenției Naționale de Integritate, una dintre cele mai importante instituții a luptei anticorupție, a fost adus cu mandat la DNA luni dimineață, potrivit Realitatea TV.

Potrivit unor surse judiciare, Horia Georgescu este cercetat într-un dosar disjuns din dosarul ANRP, în care fosta șefă DIICOT, Alina Bica, a fost trimisă în judecată.

Horia Georgescu este audiat alături de alte două persoane.

Horia Georgescu a fost până în 2011 membru în Comisia pentru stabilirea despăgubirilor din cadrul ANRP. Este posibil ca el să fie audiat pentru fapte presupus săvârşite în acea perioadă, pe vremea când el făcea parte din Comisia ANRP.

Comsia de la ANRP a decis restituiri considerate ilegale în mai multe cazuri.

Acest articol este proprietatea Pagina de Politică și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

Votează: Foarte slabSlabMediocruBunFoarte bun (2 voturi, media: 5,00 din 5)
Se încarcă...

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Scroll to top