Am strigat multe la viața mea, pe la mitinguri, pe la sindrofii, pe unde s-a mai nimerit, am zbierat și „Monarhia salvează România!”, și „Tehnocrația salvează România”, dar nu-mi imaginam vreodată că o să pot striga „Gelozia salvează România”. Pentru că, fraților, trebuie să recunoaștem: fără Bombonica, oricum am lua-o (pe situație, nu pe Bombonica!), Dragnea nu ajungea la mititica. Dacă n-o lăsa bagabontul sedusă și abandonată, ca să plece în explorarea bazinului amazoanei ăleia de douăj de anișori, Irinuca, mai dădea doamna Bombonica, slăvit să-i fie numele, totul din casă, la procurori?
De ăia o mie de lei amendă penală, cred că a scris fata și pe cantul foilor, iar ce-o fi scris acolo judecătorii n-aveau cum să ignore – dovadă că i-au și găsit vinovați pe toți cei implicați, nimeni n-a fost achitat, în afara Bombonicii. Vedeți ce poate face o femeie geloasă, pe bună dreptate? Ce și-o fi zis, draga de ea? A, vrei cărniță tânără, Livache? Atunci de cărniță tânără să ai parte, curvarule, dar nu de-aia „cum îți place ție”, vorba lui Mardale, prin caricaturi, ci din aia de parte bărbătească, la Jilava.
Mai mult, pe ReporterVirtual.ro
Acest articol este proprietatea Pagina de Politică și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.